Złota kolekcja ziół Zbigniewa T. Nowaka – recenzja książek

Share Button

Przedstawiam Wam pięknie wydaną serię czterech książek o ziołach, o których warto pomyśleć, myśląc o zasileniu swojej ziołowej biblioteczki.  Autor wyczerpująco i zgodnie z najnowszymi wynikami badań opisał działanie: brzozy, róży, żurawiny i pokrzywy. Uwagę przykuwa estetyczna szata graficzna, lecz przede wszystkim ważna jest treść. O czym można przeczytać?

– o charakterystyce rośliny, miejsca, gdzie można ją spotkać, jakie są okresy zbioru;
– o składzie chemicznym oraz o działaniu leczniczym;
– o historii danego ziela, autor podaje źródła pism, gdzie po raz pierwszy ludzie zetknęli się z opisywaną rośliną;
– o ostrzeżeniach i konieczności zachowania ostrożności;
– o korzyściach leczniczych;
– o zastosowaniu ziół w kosmetyce, dla podtrzymania urody;
– autor podaje także przepisy kulinarne i opisy kuracji wspomagających profilaktykę i leczenie.

Brzoza ratuje w chorobie

Cytat z książki:

(…)Mam od lat podstawową zasadę, że nie wypowiadam się na temat możliwości leczenia nowotworów z wykorzystaniem roślin leczniczych, jeśli takie działanie nie zostało potwierdzone przez naukę. Jest to bowiem bardzo poważna kwestia i nie można choremu robić złudnych nadziei, a już tym bardziej doradzać odstawienie preparatów i metod zalecanych przez lekarza onkologa. Proszę mi wierzyć, niejeden chory na raka uwierzył bezkrytycznie rzekomo nadzwyczajnym środkom (czasem zakupionym za duże pieniądze, których zazwyczaj nie są one warte!), przestał słuchać rad lekarza, a kiedy zgłosił się wreszcie na wizytę – było już za późno, aby mu pomóc. To smutna, ale jakże prawdziwa rzeczywistość…

Jednak o leczeniu nowotworów za pomocą czyru brzozowego (huby brzozowej czarnej) piszę dużo śmielej, ponieważ poznaniu tego leku poświęcił bardzo dużo czasu mój nieodżałowany przyjaciel, wielki znawca ziół – prof. Aleksander Ożarowski. Jemu mogę zaufać.(…)

Opis szczegółowy:

Tytuł: „Brzoza ratuje w chorobie”

Seria: „Złota kolekcja ziół”
Autor: Zbigniew T. Nowak
Wydawnictwo: Aromat Słowa
Oprawa: twarda

Rok wydania: 2018
Ilość stron: 128
Cena: 24.90 zł 

Róża przedłuża życie

Cytat z książki:

(…) Owoce różane to także wartościowy lek o działaniu przeciwnowotworowym, co potwierdzają raporty medyczne (m.in. dzięki zawartości kwasu elagowego). Wszystkie przetwory z nich proponujemy tym chorym na nowotwory – po przebytych zabiegach chemio- i radioterapii. Mają one bowiem zdolność regenerowania i odtruwania organizmu po zastosowaniu cytostatyków (środki stosowane w chemioterapii), a także neutralizowania kaskady wolnych rodników (aktywnych form tlenu), które ze wzmożoną siłą tworzą się w organizmie chorego po dokonaniu tych zabiegów.

W ostatnim czasie opublikowano wiele opracowań klinicznych, z których wynika, że duże dawki naturalnej witaminy C w codziennym jadłospisie potrafią skutecznie bronić przed m.in. rakiem żołądka. Witamina ta zapobiega również tworzeniu się w organizmie związków o działaniu rakotwórczym, np. nitrozoamin w jelitach.(…)

Opis szczegółowy:

Tytuł: „Róża przedłuża życie”

Seria: „Złota kolekcja ziół”
Autor: Zbigniew T. Nowak
Wydawnictwo: Aromat Słowa
Oprawa: twarda

Rok wydania: 2018
Ilość stron: 160
Cena: 24.90 zł

Żurawina – samo zdrowie 

Cytat z książki:

(…) Eksperymenty medyczne nad przeciwnowotworowym wpływem owoców żurawiny były prowadzone przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych, gdzie ludzie bardzo często podejmują kuracje nimi. Ich wyniki są bardzo obiecujące. Otóż w oparciu o dotychczasowy stan wiedzy, pozwalają one stwierdzić, że regularne spożywanie przetworów z tych owoców zdecydowanie hamuje rozwój komórek raka piersi, płuc, prostaty, okrężnicy oraz tych wywołujących białaczkę. Odnotowano, że przetwory te mogą przyczyniać się do szybszej apoptozy (zaprogramowana śmierć) komórek rakowych. Hamują także wytwarzanie w organizmie pewnych enzymów, które są odpowiedzialne za przerzuty nowotworów na inne narządy w organizmie. Osobiście uważam, że takie działanie żurawina zyskuje nie tylko z uwagi na bogactwo wyjątkowo aktywnych leczniczo proantocyjanidyn, ale również zawartość ważnych trójterpenów – kwasu ursolowego i oleanolowego. Jednak badania nad działaniem przeciwnowotworowym  żurawiny trwają nieustannie.

Nadzwyczaj interesujące są także wyniki badań klinicznych, dotyczące leczenia raka jajnika za pomocą chemioterapii – z wykorzystaniem preparatów zawierających platynę (m.in. cisplatyna).  (…)

Opis szczegółowy:

Tytuł: „Żurawina – samo zdrowie”

Seria: „Złota kolekcja ziół”
Autor: Zbigniew T. Nowak
Wydawnictwo: Aromat Słowa
Oprawa: twarda

Rok wydania: 2018
Ilość stron: 128
Cena: 24.90 zł

Pokrzywa przywraca zdrowie

Cytat z książki:

(…)W licznych źródłach medycznych coraz częściej wymienia się pokrzywę wśród roślin o potwierdzonym działaniu przeciwrakowym. Istotne znaczenie w zapobieganiu i leczeniu chorób nowotworowych ma tu nie tylko zdolność tej rośliny do pobudzania komórek odpornościowych (np. limfocytów typu T), ale również (z uwagi na zawartość krzemu) do energetyzowania całego organizmu. Istnieją w światowej literaturze medycznej informacje, że z pokrzywą wiązane są duże nadzieje w kwestii hamowania rozwoju np. nowotworów żołądka, sutka oraz prostaty (w dwóch ostatnich przypadkach zaleca się miód pokrzywowy).

Regularną kurację pokrzywą należy oczywiście bezwzględnie podjąć po przebyciu zabiegów chemio- i radioterapii. Proponujemy wówczas np. sok z dodatkiem miodu pszczelego, bo posiada on rzadką właściwość szybkiego regenerowania organizmu osoby chorej oraz przywracania sił witalnych. (…)

Opis szczegółowy:

Tytuł: „Pokrzywa – samo zdrowie”

Seria: „Złota kolekcja ziół”
Autor: Zbigniew T. Nowak
Wydawnictwo: Aromat Słowa
Oprawa: twarda

Rok wydania: 2018
Ilość stron: 160
Cena: 24.90 zł

Partner wpisu:

_________________________________________________________________________________
Spodobał się artykuł? Uważasz, że inni powinni go przeczytać? Będzie mi miło, jeśli go udostępnisz lub skomentujesz,
dołączysz do mojego fanpage na Facebooku
dołączysz do obserwatorów na
Instagramie

Przeczytaj jeszcze:

Recenzja terminarza „Zdrowie na cały rok 2019” – Zbigniew T. Nowak

Nie lecz się reklamami leków – zioła zamiast tabletek – recenzja najnowszej książki Zbigniewa T. Nowaka

Rokitnik zwyczajny – lecznicza roślina o niezwyczajnych właściwościach. Słów kilka o najnowszej książce Zbigniewa T. Nowaka „Zielony detoks”

Kiedy miód leczy najskuteczniej, cenne wskazówki profilaktyki i kuracji miodem

Lubię czosnek i dobrze mi z tym – jak jeść czosnek bez utraty jego wartości leczniczych

15 myśli na temat “Złota kolekcja ziół Zbigniewa T. Nowaka – recenzja książek

  1. Zioła są niezwykłe. Pomyśleć tylko, że mają tak niezwykłe moce. W razie potrzeby faktycznie warto od nich zacząć, niż rzucać się na wszechobecną chemię medyczną.

  2. Super. Ja mam u siebie zawsze pokrzywę z własnych zbiorów i żurawinę świeżą od znajomego. Bardzo lubię takie rzeczy. Muszę teraz zainteresować się brzozą i różą 😀
    Od siebie polecam imbir i czarny bez.

Dodaj komentarz