O blogu

Witam na moim blogu 🙂 Jeśli tu jesteś, prawdopodobnie interesuje Cię zdrowie Twoje i twoich bliskich. Mnie interesuje i dlatego powstała ta strona.

Nazwa bloga ma sugerować dwie sprawy: wege – jako przedrostek od łacińskiego słowa: vegetus, czyli: zdrowy, krzepki, świeży, pełen życia oraz droga – jestem zapaloną turystką górską, więc promuję ruch, który jest oczywiście elementem zdrowia.

Na blogu przeczytacie o:

ziołolecznictwie, ponieważ wierzę w uzdrawiającą moc ziół

naturalnych terapiach, ponieważ sądzę, że leczenie dobrze jest zacząć od tego, co nam oferuje natura

profilaktyce zdrowotnej, ponieważ lepiej zapobiegać niż leczyć

turystyce górskiej, ponieważ wiem, że góry uzdrawiają

podróżach, ponieważ jesteś w ruchu i poznajesz inne kultury

odpowiedzialnym wegetarianizmie i jego wpływie na zdrowie

 

Jestem absolwentką studiów podyplomowych na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie o kierunku: “Uprawa i wykorzystywanie roślin zielarskich i alternatywnych”. Jestem także absolwentką rocznego kursu zielarz-fitoterapeuta w Instytucie Medycyny Klasztornej i posiadam uprawnienia do wykonywania zawodu fitoterapeuty. W roku akademickim 2020/2021 rozpoczęłam roczny kurs w Instytucie Medycyny Klasztornej: fitoterapia szczegółowa.

Czytam mnóstwo publikacji na tematy prozdrowotne i uczestniczę w seminariach i wykładach temu poświęconych.  Jestem pasjonatką, ale nie jestem lekarzem.

Wszystkie wpisy na blogu służą inspiracji i motywacji do naturalnego trybu życia. Nie doradzam w sprawach zdrowotnych, a jedynie wskazuję alternatywę.

Mała dygresja: na blogu pojawiają się czasem artykuły z informacjami trudnymi do zaakceptowania, które mogą niektórych oburzyć.

 

Dziękuję za odwiedzenie mojego bloga, mam nadzieję, że zostaniesz tutaj na dłużej. Będzie mi miło, jeśli dołączysz do Fanów na FB.

 

Agata

kontakt: wegedroga@gmail.com