SHARE WEEK 2019, czyli blogi, które polecam

Share Button

Spodobała mi się ta zabawa w polecanie blogów. Blogowanie to dla mnie coś więcej niż tylko pisanie artykułów, to przede wszystkim nieustająca interakcja z Czytelnikami. Nie ma Czytelników – nie ma bloga – proste. Blogerski los uzależniony jest od kciuka w górę lub w dół, jak za czasów gladiatorów. Pamiętacie? 🙂 Odczuwam wielką łaskawość z Waszej strony i jestem ogromnie wdzięczna i zaszczycona, mogąc dla Was pisać.

Blogowanie to także nawiązywanie przyjaźni z innymi blogerami, piszącymi na podobne tematy. W dzisiejszym wpisie, według zasad pomysłotwórcy, Andrzeja Tucholskiego, chciałabym polecić trzy wartościowe blogi, z którymi warto się zapoznać. Celowo w moim zestawieniu znajdą się mikroblogerzy, a nie jacyś tam wielcy celebryci. Mali polecają małych, bo w kupie siła, czy jakoś tak 🙂

Tu znajdziecie zasady zabawy:

Zgłoszenia Share Week 2019 ruszyły

Tu są moje zeszłoroczne typy:

SHARE WEEK 2018 – blogi, które czytam

 

Poznajcie moich faworytów nominowanych do Share Week 2019 🙂

 

Placesandplants.com

To wegański blog przemiłych podróżników, Lisiej Kity i Wilka, których poznałam podczas blogerskiego spotkania BLOSilesia w Katowicach. Lubię ich za promowanie wegańskiego i ekologicznego stylu życia, robią fajne rzeczy, a o sobie piszą tak: „Z szacunku do natury prowadzimy wegański styl życia. Weganizm to filozofia życia, która w dużym uproszczeniu zakłada, że nie godzimy się na to, aby naszym kosztem innym istotom działa się potworna krzywda. Kochamy przyrodę i mimo tego, że zakochaliśmy się też w niejednym mieście, to przebywanie na łonie natury sprawia nam największą przyjemność. W tym pojęciu mieści się też nasz ogromny szacunek do natury, który m.in przejawia się w tym, że czujemy się jej malutką cząstką. Tym samym, nie postrzegamy siebie jako jednostek nadrzędnych względem natury. Szanujemy rośliny, zwierzęta i całą przyrodę nieożywioną. Chcemy wypracować jak najwięcej proekologicznych nawyków w naszym codziennym stylu życia.” I jak ich tu nie polecać? No nie da się.

 

Wegetari-anka.pl

Lubię tę dziewczynę, ponieważ w fajny i nienarzucający się sposób nakłania (nie nakłaniając) do zdrowego, ekologicznego i wegetariańskiego stylu życia. Udowadnia, że wegetariańska dieta nie opiera się na jedzeniu trawy, a przygotowane potrawy nie muszą smakować jak papier toaletowy. Na swoim blogu tworzy bazę ciekawych przepisów, których często pomysłodawczynią jest jej mama. Ja muszę przyznać, że jeden z przepisów mnie zainspirował i nawet go wykorzystałam, a były to klopsy marchewkowe🙂 Ania zachęca do życia w duchu zero waste, sporo o tym pisze.

 

Rudeiczarne.pl

To blog podróżniczy prowadzony przez Karolinę i Piotrka. Ich miejsce w sieci urzeka miłością i radością życia, koniecznie odwiedźcie ich na blogu, by osobiście się o tym przekonać. Piękna energia i pasja. O sobie piszą tak: „Zapraszamy Cię do naszego Rudo-Czarnego świata. Chcemy, by było to miejsce, które da Ci radość, w którym będziesz czuł się dobrze i do którego z przyjemnością powrócisz. By było o także miejsce, gdzie znajdziesz przydatne informacje i porady sprawdzone na naszej skórze. Drzwi zostawiamy szeroko otwarte, drzwi do kolorów, uśmiechów, słońca i optymizmu.”

A jakie są Wasze ulubione blogi? Znacie te, które nominowałam? 🙂
_______________________________________________________________________
Spodobał się artykuł? Uważasz, że inni powinni go przeczytać? Będzie mi miło, jeśli go udostępnisz lub skomentujesz,
dołączysz do mojego fanpage na Facebooku
dołączysz do obserwatorów na
Instagramie

19 myśli na temat “SHARE WEEK 2019, czyli blogi, które polecam

  1. Żadnego bloga nie znałem. Może trochę nie moja tematyka, jednak bardzo chętnie się zapoznam. To jest właśnie ta cała moc Share Weeka. Trafiasz na blogi, na które nigdy byś nie trafił. Ja zawsze z takich poleceń trafiam na jakąś perełkę i zostaje tam na dłużej. Dzięki 🙂

  2. Przymierzam się do zmiany diety i szukam inspiracji, więc świetnie się składa, że teraz mam inspirację. Lubię improwizować, ale dobre, sprawdzone przepisy sa bardzo wygodne, W tym roku nie biorę udziału w akcji, ale za to na swoim blogu polecam ulubionych blogerów. Pozdrawiam ciepło.

  3. Nie znam jeszcze tych blogów, a takie polecanie to właśnie fajna droga, żeby poznawać nowe miejsca w sieci. Zawsze jednak przy blogach prowadzonych przez wegan boję się tego, czy nie będą chcieli koniecznie poakzać, że weganizm to jedyna słuszna droga – muszę to sprawdzić! 😉

Dodaj komentarz