Zainwestuj w zdrowie swoich bliskich, walcz z inflacją – lody z wyciskarki Kuvings i serduszkowe placki – czyli testów ciąg dalszy

Share Button

A ja nadal testuję małe AGD od Kuvings. Już teraz mogę śmiało stwierdzić, że wyciskarka i MultiGrill rozgościły się w mojej kuchni i niemal codziennie z nich korzystam. Wiem, że są to produkty klasy premium, przez to może i drogie… jednak raczej jeśli dbacie o zdrowie swoje i swojej rodziny, ten wydatek się Wam zwróci – ze zwielokrotnionym zyskiem finansowym i zdrowotnym. Nie moją rolą jest namawiać Was do zakupu, jednak przytoczę Wam pierwszą z brzegu sytuację:

Znowu wróciłam z gór z kolejnym naręczem ziół. Chciałam przerobić je na sok i zakonserwować minimalną ilością spirytusu. Łukasz nie wierzył, że wyciskarka przerobi 3/4 reklamówki liści na 300 ml soku (dla ziołowych purystów nadmieniam, że po górach nie wędruję z wiklinowym koszem, tylko noszę w plecaku reklamówkę ze znanego i obecnie niezbyt lubianego hipermarketu). Wyciskarka codziennie mnie zaskakuje nowymi funkcjami, a MultiGrill zastąpił 80% mojego sprzętu obiadowego, znacznie częściej przygotowuję na nim omlety, naleśniki, różnego typu zapiekanki, a pewnego dnia skuszę się na racuchy i bułki. Z wyciskarki zrobiłam nawet lody. Ale o tym zaraz.

Inflacje, kalkulacje, inwestycje i procent składany…

To, z jaką prędkością spada na pysk nasza rodzima waluta, chyba nie muszę nikogo przekonywać, ale matematyka zawsze sama się obroni. Zobaczcie:

Multigrill to w podstawowej formie wydatek rzędu 500 zł (no, chyba że dodacie do niego płyty, to wyjdzie ok. 90 zł za dodatkową sztukę). Liczmy – w promocji, z rabatem 856 zł za całego MultiGrilla). Jeśli będziesz go używać co drugi dzień, przez okres 3 lat – to dzienny wydatek użycia MultiGrilla wyjdzie na poziomie 1,50 zł.

Wyciskarka wolnoobrotowa Kuvings Evo820 Plus, z której wyczarujesz soki z warzyw, owoców, ziół, placki ziemniaczane, mleko roślinne, lody, zupy i wiele innych fantastycznych rzeczy, to wydatek rzędu 2150,00 zł (w promocji, z rabatem), czyli jeśli w ciągu 3 lat użyjesz jej co drugi dzień, sok dla całej rodziny wyniesie ok. 3,90 zł.

Pod tym linkiem dostępny jest dla Was rabat 10% na wyciskarkę Kuvings Evo820 Plus oraz 10% zniżki na MultiGrilla

Podałam okres użytkowania trzech lat, ale sprzęt przy kulturalnym użytkowaniu  posłuży Wam dłużej.

Jeśli zastawiacie się jak zainwestować/ ulokować złotówki, to sądzę, że dobrą podpowiedzią jest:

inwestycja w siebie,
inwestycja w rodzinę,
inwestycja w wiedzę,
inwestycja w zdrowie,
inwestycja w sprzęt użytku domowego.

Nawet nie wiem jak by się musiała skaszanić gospodarka, to zawsze możecie narwać chwastów i przerobić je na odżywczy sok.

Przez kolejne lata regularnego użytkowania zwrócą Ci się te sprzęty. Jeśli chcecie, to sprawdźcie, ja sprawdziłam – używam Kuvingsa od 2014 roku i tylko raz wymieniałam na gwarancji podzespoły. Na tym koniec polecajek, jeśli używacie, dajcie znać w komentarzach, czy też używacie?

Przełam lody, czyli pierwsze lody za płoty

Na początku nie byłam w stanie sobie wyobrazić, jak plastikowe elementy wyposażenia wyciskarki poradzą sobie ze zmiażdżeniem zamrożonych owoców, ale przełamałam się i zrobiłam te lody. Elementy wyciskarki są mocne, nic się nie połamało ani nie zniszczyło.

Pierwsze lody jakie wykonałam przy użyciu wyciskarki to banalne lody bananowe. Takie lody to nic innego jak… zmrożone banany, przeciśnięte przez wyciskarkę ze specjalnym sitkiem. Obawiałam się, że zamrożone banany zniszczą elementy wyciskarki, dlatego zamroziłam owoce tak nie całkowicie (można by powiedzieć, że były zmrożone, a nie zamrożone). Banany wrzuciłam do urządzenia w całości – powstał… zimny mus. Większość użytkowników na tym poprzestaje i cieszy podniebienie takimi lodowymi pasami, jednak ja te pasy wygładziłam, a następnie podzieliłam na 2 części – włożyłam do dwóch osobnych pudełek, do każdego z nich dałam: kurkumę i proszek z niebieskiej chlorelli. Pudełka ponownie zamroziłam, po czym uformowałam gałki:

Następne lody wykonałam z zamrożonych truskawek, zamrożonego mascarpone, z dodatkiem wiórków z gorzkiej czekolady. Wyszły tak:

Zajefajna płyta z serduszkami do MultiGrilla

MultiGrill ekspresowo poradzi sobie z wykonaniem uroczych omlecików w kształcie serca. Jest to zasługą tej oto płyty:

Za jej pomocą wyczarujecie wszystko to, co powstaje z ciasta plackowego czy naleśnikowego. Czy jakikolwiek niejadek oprze się takim placuchom?

Promocja od Kuvings

W dniach 20 – 31 maja Kuvings przygotował promocję z okazji dnia mamy i dziecka. W tych dniach, jeśli zrobisz zakupy klikając w ten oto link, otrzymasz 10% zniżki na wyciskarkę  Kuvings Evo820 Plus oraz 10% zniżki na MultiGrilla.

Ponadto do zakupów dołączane są:

– gratisowa płyta z serduszkami

– gratis zestaw próżniowy dla mamy

– gratis dla dziecka: książka Jakuba Tylmana „Misja Leona” poruszająca ideę freeganizmu – stylu życia, którego idea opiera się na wyrażaniu sprzeciwu wobec nadmiernej konsumpcji różnych dóbr. Opowiada o lemurze Leonie, który nie potrafi przejść obojętnie wobec marnotrawienia żywności i rozpoczyna akcję przeciwdziałającą temu procederowi.

Zajrzyjcie na stronę organizatora w wolnej chwili 🙂

 

Partner wpisu

_____________
Spodobał się artykuł? Uważasz, że inni powinni go przeczytać? Będzie mi miło, jeśli go udostępnisz lub skomentujesz,
dołączysz do mojego fanpage na Facebooku
dołączysz do obserwatorów na
Instagramie

6 myśli na temat “Zainwestuj w zdrowie swoich bliskich, walcz z inflacją – lody z wyciskarki Kuvings i serduszkowe placki – czyli testów ciąg dalszy

Dodaj komentarz