Kapsułkowany, wegański olej z pestek arbuza od ProAktiv

Share Button

Nie da się ukryć, więc nie ukrywam 🙂 Kapsułkowane oleje od Pro Aktiv towarzyszą mi podczas górskich wyrypów, taka forma oleju jest bezpieczna, ponieważ płyn nie wyleje się podczas transportu. Tym razem testuję olej z pestek arbuza. Te żółtawe kapsułki po rozgryzieniu mają całkiem niezły, słodki smak. A skład – dobrze znany i genialny w swej prostocie: agar-agar i olej z pestek arbuza, tylko dwa składniki.

Letni czas zachęca do sięgania po owoce, szczególnie te z maksymalną ilością wody, jednym z takich owocowych rekordzistów są arbuzy. Pamiętacie, żeby nie wyrzucać pestek? To dobrze. W nich przede wszystkim drzemie wiele wartości leczniczych.

Pestki z arbuza? Oczywiście!

Pestki arbuza zawierają sporo białka, zawierają aminokwas argininę, która reguluje ciśnienie krwi i zmniejsza ryzyko choroby wieńcowej.
Bogactwo mikroelementów i witamin w tych niepozornych pestkach jest potężne. Posypując proszkiem z pestek lub polewając olejem, dostarczymy organizmowi: magnezu, żelaza, cynku, miedzi, manganu, witaminy E, C oraz witamin z grupy B.

Wszystkie w/w składniki mają pozytywny wpływ na układ nerwowy i trawienny. W pestkach arbuza jest także sporo przeciwutleniaczy, opóźniających starzenie, dlatego olej z pestek arbuza znalazł zastosowanie w kosmetyce. Przeciwutleniacze chronią komórki, białka i DNA przed atakami wolnych rodników, zmniejszając ryzyko zachorowania na cukrzycę typu 2, niektóre nowotwory a także chorób układu krążenia i neurodegeneracyjnych.

Olej z pestek arbuza sprzyja rozpuszczaniu kamieni nerkowych wapnia i kwasu moczowego, (szczawiany i moczany), a także eliminuje przyczyny ich powstawania, zwiększa wydalanie kwasu moczowego. Regularnie stosowany w żywności zapobiega rozwojowi nieodwracalnych zmian w nerkach.

Olej z pestek arbuza jest szczególnie cenny dla mężczyzn, ponieważ może on zapobiec zapaleniu gruczołu krokowego, poprawić produkcję plemników, przywrócić potencję.

Dlatego – chłopaki i dziewczęta – sięgajcie po arbuz i olej z jego pestek nie tylko latem.

 

Publikacja artykułu pojawiła się dzięki współpracy ze sklepem www.proaktiv.pl gdzie jest możliwość nabycia kapsułkowany olej z pestek arbuza. Zapraszam też do odwiedzenia witryny najlepsze-naturalne.pl gdzie również będzie możliwość przeczytania moich artykułów.

Partner wpisu:

_______________________________________________________________________
Spodobał się artykuł? Uważasz, że inni powinni go przeczytać? Będzie mi miło, jeśli go udostępnisz lub skomentujesz,
dołączysz do mojego fanpage na Facebooku
dołączysz do obserwatorów na
Instagramie

8 myśli na temat “Kapsułkowany, wegański olej z pestek arbuza od ProAktiv

  1. Super właściwości 👌 arbuzy lubię – nawet bardzo i często zjadam razem z pestkami (chyba jak większość z nas), ale z kapsułek nie skorzystam… Wolę zamiast nich kupić soczystego arbuza 😜🍉

Dodaj komentarz