Przerost prostaty i skuteczna profilaktyka

Share Button

Często słowo „prostata” wywołuje lęk, ponieważ kojarzy się z chorobą. Tymczasem jest to gruczoł układu moczowo-płciowego, który posiada każdy bez wyjątku mężczyzna. Ma kształt i wielkość orzecha włoskiego. Powyżej 30 roku życia prawie u wszystkich mężczyzn prostata zaczyna się rozrastać. U jednych szybciej, u innych wolniej.  Przerost prostaty objawia się problemami z oddawaniem moczu (gruczoł krokowy uciska cewkę moczową). Zastój moczu w cewce może być przyczyną groźnych chorób nerek i pęcherza. Przerost prostaty może się z czasem przekształcić w nowotwór.

Rak prostaty przyczyny:

Najczęstszą przyczyną rozwinięcia się raka prostaty jest za późno postawiona diagnoza. Nowotwór może rozwijać się nawet przez 20 lat, nie dając charakterystycznych objawów. Na rozwój tej choroby wpływają następujące czynniki:

– podatność genetyczna,
– wiek,
– dieta,
– czynniki środowiskowe,
– nacja (rak prostaty częściej występuje u mężczyzn czarnoskórych).

Badanie 4K – wyprzedzić chorobę

Badanie 4K jest badaniem krwi pozwalającym dokładnie określić  ryzyko pojawienia się agresywnej odmiany raka prostaty, zanim jeszcze wykonana zostanie często bolesna i zagrożona powikłaniami biopsja gruczołu krokowego.

Początkowe objawy raka prostaty są łatwe do przeoczenia i zignorowania. Czytałam o takim badaniu krwi, które pozwala przewidzieć rozwój raka prostaty z wyprzedzeniem nawet kilkunastoletnim, co pozwala na wdrożenie odpowiedniej profilaktyki we wczesnym stadium, gdy wyleczenie jest bardzo wysoce prawdopodobne. Badanie 4K jest w stanie także te wykryć ryzyko pojawienia się nowotworu złośliwego.

Cena za takie badanie krwi to koszt rzędu ok. 1900 zł, a na wyniki czeka się ok. 2-3 tygodnie.

Obejrzyj film o tym, jak Marcin Prokop zbadał prostatę.

https://wideo.wp.pl/marcin-prokop-zbadal-prostate-6354282223539841v

Profilaktyka – zioła i suplementacja

Warto zacząć działać profilaktycznie już w młodym wieku, aby na starość uniknąć przykrych dolegliwości. Preparaty ziołowe zmniejszają dyskomfort towarzyszący przy chorobie i opóźniają jej rozwój. W początkowej fazie rozrostu gruczołu krokowego zioła mogą złagodzić objawy tego schorzenia i nierzadko pozwalają uniknąć interwencji chirurgicznej. W leczeniu łagodnego przerostu gruczołu krokowego wykorzystuje się surowce roślinne zawierające fitosterole, które  stosuje się w stanach podrażnienia pęcherza. Ich działanie terapeutyczne polega m.in. na rozkurczaniu mięśnia opróżniającego pęcherz moczowy. Surowce roślinne nie zmniejszają wielkości gruczołu krokowego, tylko łagodzą objawy wynikające z jego rozrostu.

Prostate Formula od Cheers

Warto zainteresować się ziołami, które wspomagają pracę prostaty. Formuła od Cheers została opracowana tak, by kluczowe surowce w sproszkowanej formie suplementu działały ze sobą synergicznie. Oto skład podany dla dwóch kapsułek (podany dla dziennej porcji):

Ekstrakt z owoców palmy sabałowej [25% kwasów tłuszczowych] – 320,00 mg
Ekstrakt z wytłoków z winogron, ekstrakt ze skórek jabłek i sproszkowany szafran – 300,00 mg
Ekstrakt z pestek dyni zwyczajnej [20% beta-sitosterolu] – 150,00 mg
Ekstrakt z korzenia pokrzywy zwyczajnej [1% beta-sitosterolu] – 150,00 mg
Ekstrakt z kory śliwy afrykańskiej – 100,00 mg
Ekstrakt z ziela wierzbownicy drobnokwiatowej – 100,00 mg
Witamina B6 – 1,40 mg
Cynk – 10,00 mg
Selen – 55,00 µg

Otoczka preparatu zbudowana jest z hydroksypropylometylocelulozy, więc panowie na diecie roślinnej mogą spokojnie sięgać po ten suplement. W składzie kapsułki znajduje się także mąka ryżowa.

Beta-sitosterol pochodzący z korzenia pokrzywy i pestek dyni

Kombinacja fitosteroli z dyni  i pokrzywy wspomagają regenerację nabłonka gruczołu krokowego, a także zwiększają możliwości wydzielnicze prostaty, zmniejszając jej obrzęk, dzięki czemu oddawanie moczu jest łatwiejsze. Obniżają poziom DHT (dihydrosteronu) stymulującego rozrost prostaty, a także regulują poziom prostaglandyn, wpływając korzystnie na funkcjonowanie gruczołu krokowego.

Palma sabałowa

Owoce palmy sabałowej są naturalnym źródłem fitosteroli i kwasów tłuszczowych. Ekstrakt z owoców palmy sabałowej zmniejsza aktywność 5-α-reduktazy, przekształcającej testosteron w DHT, którego podwyższony poziom jest przyczyną nie tylko zwiększonego rozrostu prostaty, ale także łysienia. Przypisuje mu się korzystne działanie antyestrogenowe, przeciwobrzękowe i przeciwzapalne.

Zestaw polifenoli: wytłoki z winogron, ekstrakt ze skórek jabłek i sproszkowany szafran (EnoSTIM™) Oddaję głos producentowi:

Prostate Formula to pierwszy naturalny suplement diety w Polsce poprawiający potencję i wspomagający funkcjonowanie prostaty. EnoSTIM™ to wyjątkowy zestaw składników, zawierający aż 90% polifenoli i działający na trzy synergiczne sposoby. Badania in vitro i ex vivo pokazały, że EnoSTIM™ aktywuje ENO (endotelialną syntazę tlenku azotu), co prowadzi do zwiększenia przepływu krwi o 50%. Tlenek azotu ulega bardzo szybkiej degradacji, jednak antyoksydanty zawarte w EnoSTIM™ zmniejszają stres oksydacyjny o 74%. EnoSTIM™ to także szafran, już w starożytności używany jako afrodyzjak. Blisko trzy czwarte przebadanych ochotników odnotowało znaczną poprawę funkcji seksualnych i chętnie poleca ten suplement znajomym.

Śliwa afrykańska

Kora śliwy afrykańskiej hamuje wiele czynników wzrostu, działa przeciwzapalnie, przeciwobrzękowo, fitoestrogenowo. Zmniejsza poziom hormonu luteinizującego, testosteronu i prolaktyny. Ma także korzystny wpływ na funkcjonowanie pęcherza.

Wierzbownica drobnokwiatowa

Pomaga utrzymać prawidłową funkcję układu moczowego oraz zdrową prostatę.

Mam nadzieję, że zebrane przeze mnie wskazówki będą pomocne dla panów.

 

Partner wpisu:

_______________________________________________________________________
Spodobał się artykuł? Uważasz, że inni powinni go przeczytać? Będzie mi miło, jeśli go udostępnisz lub skomentujesz,
dołączysz do mojego fanpage na Facebooku
dołączysz do obserwatorów na
Instagramie

Źródła:

https://hifu.pl/baza-wiedzy/jakie-sa-objawy-raka-prostaty/

http://www.medonet.pl/magazyny/narodowy-test-zdrowia-polakow,rak-prostaty—objawy–leczenie–rokowania-i-przerzuty-nowotworu,artykul,1618282.html

 

 

3 myśli na temat “Przerost prostaty i skuteczna profilaktyka

  1. Kurcze, czyli jednak czeka mnie to znacznie wcześniej niż myślałem. Ale dobrze wiedzieć, że jest jakaś profilaktyka, a do tego dość naturalna 🙂

Dodaj komentarz