Przerost prostaty i skuteczna profilaktyka

Share Button

Często słowo „prostata” wywołuje lęk, ponieważ kojarzy się z chorobą. Tymczasem jest to gruczoł układu moczowo-płciowego, który posiada każdy bez wyjątku mężczyzna. Ma kształt i wielkość orzecha włoskiego. Powyżej 30 roku życia prawie u wszystkich mężczyzn prostata zaczyna się rozrastać. U jednych szybciej, u innych wolniej.  Przerost prostaty objawia się problemami z oddawaniem moczu (gruczoł krokowy uciska cewkę moczową). Zastój moczu w cewce może być przyczyną groźnych chorób nerek i pęcherza. Przerost prostaty może się z czasem przekształcić w nowotwór.

Rak prostaty przyczyny:

Najczęstszą przyczyną rozwinięcia się raka prostaty jest za późno postawiona diagnoza. Nowotwór może rozwijać się nawet przez 20 lat, nie dając charakterystycznych objawów. Na rozwój tej choroby wpływają następujące czynniki:

– podatność genetyczna,
– wiek,
– dieta,
– czynniki środowiskowe,
– nacja (rak prostaty częściej występuje u mężczyzn czarnoskórych).

Badanie 4K – wyprzedzić chorobę

Badanie 4K jest badaniem krwi pozwalającym dokładnie określić  ryzyko pojawienia się agresywnej odmiany raka prostaty, zanim jeszcze wykonana zostanie często bolesna i zagrożona powikłaniami biopsja gruczołu krokowego.

Początkowe objawy raka prostaty są łatwe do przeoczenia i zignorowania. Czytałam o takim badaniu krwi, które pozwala przewidzieć rozwój raka prostaty z wyprzedzeniem nawet kilkunastoletnim, co pozwala na wdrożenie odpowiedniej profilaktyki we wczesnym stadium, gdy wyleczenie jest bardzo wysoce prawdopodobne. Badanie 4K jest w stanie także te wykryć ryzyko pojawienia się nowotworu złośliwego.

Cena za takie badanie krwi to koszt rzędu ok. 1900 zł, a na wyniki czeka się ok. 2-3 tygodnie.

Obejrzyj film o tym, jak Marcin Prokop zbadał prostatę.

https://wideo.wp.pl/marcin-prokop-zbadal-prostate-6354282223539841v

Profilaktyka – zioła i suplementacja

Warto zacząć działać profilaktycznie już w młodym wieku, aby na starość uniknąć przykrych dolegliwości. Preparaty ziołowe zmniejszają dyskomfort towarzyszący przy chorobie i opóźniają jej rozwój. W początkowej fazie rozrostu gruczołu krokowego zioła mogą złagodzić objawy tego schorzenia i nierzadko pozwalają uniknąć interwencji chirurgicznej. W leczeniu łagodnego przerostu gruczołu krokowego wykorzystuje się surowce roślinne zawierające fitosterole, które  stosuje się w stanach podrażnienia pęcherza. Ich działanie terapeutyczne polega m.in. na rozkurczaniu mięśnia opróżniającego pęcherz moczowy. Surowce roślinne nie zmniejszają wielkości gruczołu krokowego, tylko łagodzą objawy wynikające z jego rozrostu.

Prostate Formula od Cheers

Warto zainteresować się ziołami, które wspomagają pracę prostaty. Formuła od Cheers została opracowana tak, by kluczowe surowce w sproszkowanej formie suplementu działały ze sobą synergicznie. Oto skład podany dla dwóch kapsułek (podany dla dziennej porcji):

Ekstrakt z owoców palmy sabałowej [25% kwasów tłuszczowych] – 320,00 mg
Ekstrakt z wytłoków z winogron, ekstrakt ze skórek jabłek i sproszkowany szafran – 300,00 mg
Ekstrakt z pestek dyni zwyczajnej [20% beta-sitosterolu] – 150,00 mg
Ekstrakt z korzenia pokrzywy zwyczajnej [1% beta-sitosterolu] – 150,00 mg
Ekstrakt z kory śliwy afrykańskiej – 100,00 mg
Ekstrakt z ziela wierzbownicy drobnokwiatowej – 100,00 mg
Witamina B6 – 1,40 mg
Cynk – 10,00 mg
Selen – 55,00 µg

Otoczka preparatu zbudowana jest z hydroksypropylometylocelulozy, więc panowie na diecie roślinnej mogą spokojnie sięgać po ten suplement. W składzie kapsułki znajduje się także mąka ryżowa.

Beta-sitosterol pochodzący z korzenia pokrzywy i pestek dyni

Kombinacja fitosteroli z dyni  i pokrzywy wspomagają regenerację nabłonka gruczołu krokowego, a także zwiększają możliwości wydzielnicze prostaty, zmniejszając jej obrzęk, dzięki czemu oddawanie moczu jest łatwiejsze. Obniżają poziom DHT (dihydrosteronu) stymulującego rozrost prostaty, a także regulują poziom prostaglandyn, wpływając korzystnie na funkcjonowanie gruczołu krokowego.

Palma sabałowa

Owoce palmy sabałowej są naturalnym źródłem fitosteroli i kwasów tłuszczowych. Ekstrakt z owoców palmy sabałowej zmniejsza aktywność 5-α-reduktazy, przekształcającej testosteron w DHT, którego podwyższony poziom jest przyczyną nie tylko zwiększonego rozrostu prostaty, ale także łysienia. Przypisuje mu się korzystne działanie antyestrogenowe, przeciwobrzękowe i przeciwzapalne.

Zestaw polifenoli: wytłoki z winogron, ekstrakt ze skórek jabłek i sproszkowany szafran (EnoSTIM™) Oddaję głos producentowi:

Prostate Formula to pierwszy naturalny suplement diety w Polsce poprawiający potencję i wspomagający funkcjonowanie prostaty. EnoSTIM™ to wyjątkowy zestaw składników, zawierający aż 90% polifenoli i działający na trzy synergiczne sposoby. Badania in vitro i ex vivo pokazały, że EnoSTIM™ aktywuje ENO (endotelialną syntazę tlenku azotu), co prowadzi do zwiększenia przepływu krwi o 50%. Tlenek azotu ulega bardzo szybkiej degradacji, jednak antyoksydanty zawarte w EnoSTIM™ zmniejszają stres oksydacyjny o 74%. EnoSTIM™ to także szafran, już w starożytności używany jako afrodyzjak. Blisko trzy czwarte przebadanych ochotników odnotowało znaczną poprawę funkcji seksualnych i chętnie poleca ten suplement znajomym.

Śliwa afrykańska

Kora śliwy afrykańskiej hamuje wiele czynników wzrostu, działa przeciwzapalnie, przeciwobrzękowo, fitoestrogenowo. Zmniejsza poziom hormonu luteinizującego, testosteronu i prolaktyny. Ma także korzystny wpływ na funkcjonowanie pęcherza.

Wierzbownica drobnokwiatowa

Pomaga utrzymać prawidłową funkcję układu moczowego oraz zdrową prostatę.

Mam nadzieję, że zebrane przeze mnie wskazówki będą pomocne dla panów. Przy okazji chciałam udostępnić kod rabatowy dla Czytelników bloga.

Informacja o rabacie

Dzięki współpracy z marką Cheers każdy na hasło WEGEDROGA15 może liczyć na 15% rabatu na wszystkie suplementy producenta.

Partner wpisu:

Home


_______________________________________________________________________
Spodobał się artykuł? Uważasz, że inni powinni go przeczytać? Będzie mi miło, jeśli go udostępnisz lub skomentujesz,
dołączysz do mojego fanpage na Facebooku
dołączysz do obserwatorów na
Instagramie

Źródła:

https://hifu.pl/baza-wiedzy/jakie-sa-objawy-raka-prostaty/

http://www.medonet.pl/magazyny/narodowy-test-zdrowia-polakow,rak-prostaty—objawy–leczenie–rokowania-i-przerzuty-nowotworu,artykul,1618282.html

 

 

3 myśli na temat “Przerost prostaty i skuteczna profilaktyka

  1. Kurcze, czyli jednak czeka mnie to znacznie wcześniej niż myślałem. Ale dobrze wiedzieć, że jest jakaś profilaktyka, a do tego dość naturalna 🙂

Dodaj komentarz