Odżywczy, porzeczkowo – bananowy mus na upalne dni

Kiedyś na jednym z eventów poświęconych zdrowiu podeszłam do stoiska, na którym sprzedawca prezentował wyciskarkę Kuvings Evo820. Jeden z klientów wypił wszystkie soczki z kubeczków degustacyjnych (pomarańczowy, z selera, jabłkowy), na koniec wbijając kij w mrowisko takim pytaniem:

„Proszę pana, a mnie interesuje, jak taka wyciskareczka poradziłaby sobie z aronią. Albo z porzeczką. Wyciśnie ona sok? Bo przecież one mają pestki! Wyciskarka się nie przytka?”

Sprzedawca chwilę się namyślił i odpowiedział:

„Owoce drobnopestkowe typu aronia czy czarna porzeczka są owocami trudnymi dla każdego typu wyciskarek. Kuvings Evo820 sobie z nimi poradzi, o ile owoce będą dodawane małymi partiami”.

No to jak to z tymi owocami z drobnymi pestkami, wyciskarka da radę? Postanowiłam to sprawdzić.

Test czarnej porzeczki – tego nie róbcie zwykłym urządzeniem

Owoce czarnej porzeczki zawierają w sobie drobne pestki. Tak, wiele lat temu zajechałam silnik robota kuchennego próbując zmiksować porzeczki. Ani z tego nie wycieknie sok, ani pulpa. Standardowe sitka, przez które przechodzi miazga roślinna, mają zbyt małe otwory i nie ma szans, by przeszły przez nie pestki. Dlatego, jeśli chcecie wyczarować cudowności z porzeczek, borówek, aronii czy tym podobnych, musicie użyć specjalnego sitka, z większymi dziurkami, przeznaczonego do koktajli, musów i smoothie:

Z wyciskarki wolnoobrotowej nie zrobicie typowego soku porzeczkowego – taki powstaje poprzez zagotowanie owoców i taki warto sobie zawekować na zimę. Natomiast dzięki temu specjalnemu sitku zobaczycie, że pestki pięknie zostały „wydalone”, oddzielone od powstałego, aksamitnego i bardzo wydajnego musu. I tu niespodzianka – zero pulpy – pozostał tylko mus i nasionka. Kuvings Evo820 zrobił super robotę.

(Ciekawe, czy z umytych pestek mogłabym wytłoczyć olej?)

Zwolennicy cierpkich akcentów mogą poprzestać na musie porzeczkowym. Ja jednak polecam przerobić jeszcze dojrzałego banana – czyli wrzucamy banana do wyciskarki i w ten sposób uzyskujemy obłędnie fantastycznie smaczny mus porzeczkowo – bananowy.

Objętość jednej szklanki takiego musu to mały słoik porzeczek i 1 dojrzały banan. Spróbujcie sami!

Moje wrażenia

Moja ciekawość została zaspokojona i cieszę się, że Kuvings Evo820 w wydajny sposób przerabia miękkie owoce drobnopestkowe. Takie letnie musy są świetną alternatywą wobec słodyczy, ponieważ są naturalnie słodkie, a nie dosładzane cukrem. Są proste, bardzo zdrowe, odżywcze i pożywne. Desery są bardzo łatwe do zrobienia, a urządzenie łatwo się myje. Jestem zadowolona z tego odkrycia,  po raz kolejny Kuvings Evo820 pozytywnie mnie zaskoczył.

Akcja na lato „Letni-Wycisk”

Dystrybutor Kuvings w Polsce cyklicznie  organizuje bardzo fajne promocje, dzięki którym można zaoszczędzić nawet kilka stówek. Tym razem do każdej wyciskarki dostaniecie w prezencie nakładkę do wyciskarki „cytrusownik” do wyciskania owoców cytrusowych, którego cena regularna wynosi 240 zł. Jeśli skorzystacie z mojego kodu, KLIK za cały komplet (wyciskarka + cytrusownik) zapłacicie 2 150,00 zł, zamiast 2 630,00 zł. Kurier w gratisie.

Akcja „Multi-Lato”

Kuvings to nie tylko wyciskarki, to także MultiGrill, z którego korzystam niemal codziennie. Podpiekam w nim ziemniaczki, robię placki, zapiekanki, omlety i obecnie rzadko używam piekarnika czy patelni. W związku z akcją „Multi-Lato” MultiGrilla wraz z serduszkową płytą możecie nabyć za 500,00 zł zamiast 679,00 zł. Kurier w gratisie.

Tak więc polecam zajrzeć na stronę producenta w wolnej chwili. Jeśli od jakiegoś czasu zastanawiasz się nad zainwestowaniem w dobry sprzęt kuchenny i przy okazji choć w drobnym stopniu chcesz ochronić kapitał, teraz jest dobry czas na takie zakupy.

Pod tym linkiem dostępny jest dla Was rabat 10% na wyciskarkę Kuvings Evo820 Plus oraz 10% zniżki na MultiGrilla

 

Partner wpisu

_____________
Spodobał się artykuł? Uważasz, że inni powinni go przeczytać? Będzie mi miło, jeśli go udostępnisz lub skomentujesz,
dołączysz do mojego fanpage na Facebooku
dołączysz do obserwatorów na
Instagramie

8 myśli na temat “Odżywczy, porzeczkowo – bananowy mus na upalne dni

Dodaj komentarz