Kocimiętka to niezłe ziółko!

Share Button

Pewnego lata komary nie dawały żyć, więc postanowiłam użyć broni biologicznej, jaką jest kocimiętka. Jedną z jej właściwości jest działanie odstraszające niektóre gatunki much i komarów. Zioło rozrosło się do rozmiarów wielkiego krzaka, przyjemnie pachniało i cieszyło oko fioletowymi kwiatkami.

W pewnym momencie zaobserwowałam większe niż zwykle kocie pielgrzymki do naszego ogródka. Coś tam słyszałam piąte przez dziesiąte, że koty dostają szmergla na punkcie kocimiętki, ale to, co ujrzałam na własne oczy, przeszło moje wyobrażenia. Widok rośliny tańczącej z kotami był zachwycający. Koty tarzały się, ocierały o roślinę, wydawały różne dźwięki. Oczy miały przymrużone, a na pyszczkach malowało się odprężenie pomieszane z ekstazą. Wyglądały jakby miały jakiś odlot.

Kocio–ziołowa „orgia” trwała może z 10 minut, po czym koty rozchodziły się w swoje strony.

Bardzo mnie bawiły te kocie harce – ale do czasu. Fama po wsi się rozeszła, że gdzieś tam w jednym z ogródków znajduje się magiczna, aromatyczna kuweta. Tak moi drodzy czytelnicy. Okoliczne koty złaziły się do mojego ogródka i waliły kupy na rzodkiewki i sałatę. Niestety kocimiętki musiałam się pozbyć, a jeśli jeszcze Wy nie mieliście okazji zobaczyć kota pod wpływem tej rośliny, żałujcie.

Co kocimiętka robi z kotami. Czy jest dla nich bezpieczna?

Kocimiętka, tak bardzo uwielbiana przez koty, nie stanowi dla nich żadnego niebezpieczeństwa. Ziele zawiera olejek eteryczny nepetalakton, garbniki i gorczyce. To właśnie nepetalakton wykazuje działanie, dzięki któremu koty zachowują się jak pod wpływem narkotyku. Substancja ta imituje kocie hormony płciowe. Oprócz tego kocimiętka działa jak naturalny „antydepresant”, który może sprawić, że kot będzie się przymilał, wykazując szczególną ochotę na czułości.

Sposób na kota

W sprzedaży są dostępne gotowe preparaty z kocimiętką w formie sprayów, proszków, suszonych liści lub olejków. Ponieważ kocimiętka wprowadza koty w stan odprężenia, można jej użyć jako nagrody podczas szkolenia. Albo opryskując kuwetę można nauczyć kotka korzystania z niej. Posypując odrobiną kocimiętki kocie posłanie to dobry sposób, by nauczyć go spać w określonym miejscu. Łatwiej kota przekonać do zabawy, spryskując jego zabawki kocimiętką. Jeśli kot wyczuje na nas zapachy obcych zwierząt, można je zneutralizować jego ulubionym zielem. 

 Lecznicze właściwości kocimiętki 

Tutaj kupisz Kocimiętka ziele

Kocimiętka to ziele nie tylko dla kotów. Fitoterapia wykorzystuje kocimiętkę w przypadku wielu dolegliwości:

– biegunek

– niestrawności, kolki, zaparcia, wzdęcia (również u dzieci)

– przewlekłych zapaleń oskrzeli

– astmy

– infekcji układu oddechowego

– gorączki

– grypy, przeziębienia

 

Wykazuje działania:

– przeciwskurczowe i wiatropędne

– napotne i przeciwgorączkowe

– uspokajające i relaksujące

Uwaga:

Stosowania kocimiętki nie zaleca się kobietom w ciąży i karmiącym piersią. Kobiety mające obfite miesiączki również nie powinny spożywać tego zioła.

_________________________________________________________________________________
Spodobał się artykuł? Uważasz, że inni powinni go przeczytać? Będzie mi miło, jeśli go udostępnisz lub skomentujesz,
dołączysz do mojego fanpage na Facebooku
dołączysz do obserwatorów na
Instagramie

13 myśli na temat “Kocimiętka to niezłe ziółko!

 1. Ja w tamtym roku własnoręcznie posiałam kocimiętkę, po czym przesadziłam ją do ogródka. W tym roku zanosi się ładny kawałek krzaczka. Poobserwuję te nasze okoliczne koty i zobaczymy, ile z nich się skusi na wizytę 😉

 2. Kolejny raz dziękuje za „normalne” wytłumaczenie co, jak i gdzie. Mi zawsze podobała się sama nazwa ale nie wiedziałam o tym, że nigdy pod żadnym pozorem mam sobie kocimiętki nie wsadzać do ogrodu bo i tak mam juz połowę kotów z okolicy na głowie, a pies śpi 😉

 3. W zajeciu szczuplej talii ulatwi Ciz próbowanie nazywane deska. Trening wykonywany bokiem widac Ciz doprowadzic nieco duzo sztuce niz ruchy i ugiecia ramion. Wykonuj bicie na zdrowym podlozu. Zlóz sie na kraju. Unies sie i wesprzyj ciezar ciala, tak aby zwiekszaly je tylko lokiec i intensywnosc.

 4. I kto by pmyslał ,że kocimiętka ma takie działanie oszałamiające dla kotów 🙂
  Obawiam się ,że ta sklepowa nie ejst tak dobra jak ta w ogródku.
  Na moje koty sklepowa nie działa.
  Fajny przegląd kociego towarzystwa ze wsi mieliście ;-)))
  Pozdrawiam 🙂

Dodaj komentarz