Potrawa o nazwie „papryka faszerowana” jest cudownym przykładem lodówkowej utylizacji. Do wydrążonych papryk ładujecie co tylko Wam zalega w lodówce. Doprawiacie i macie naprawdę smaczne danie. Nie jest to trudne, kulinarne wyzwanie, za to jaki pożywny i zdrowy obiad. Papryka i pomidory – główne składniki tego dania – są teraz tanie jak nigdy. Znudziło się Wam leczo? No to łapcie paprykę 🙂 Fotka niezbyt udana, za późno zorientowałam się, że ładniej by wyszło przed włożeniem do piekarnika.
Farsz w smaku jest bardzo… mięsny. To zasługa połączenia kilku składników. Nie podam Wam proporcji, bo to trudne do odtworzenia. Po prostu, jeśli zostały Wam ziemniaki z wczoraj, zróbcie z nich masę i wyłóżcie nimi papryki.
Składniki:
ugotowane ziemniaki
cebulka pokrojona w kostkę
oliwa z oliwek
płatki drożdżowe nieaktywne
słodka czerwona papryka w proszku
odrobina papryczki chili
sól
opcjonalnie ser żółty, ale bez niego też się obejdzie
papryki
Sposób na szybki sos pomidorowy:
Najprościej jest sparzyć pomidory i pozbawić skórek i szypułek, pokroić na kawałki i zblendować. W rondelku, na małym ogniu delikatnie podsmażyć wyciśnięty czosnek z ziołami (np. suszone oregano lub bazylia) i wlać masę pomidorową. Podgotować i opcjonalnie dodać soli lub słodzidła.
Sposób wykonania:
Cebulę pokrój w kostkę i usmaż na oliwie. Dodaj przyprawy: paprykę wędzoną i chili. Do ziemniaków dodaj cebulkę, płatki drożdżowe i oliwę. Muszą być ciepłe. Wszystko razem wymieszaj i utłucz na jednolitą, gładką masę. Możesz dodać pokrojony w kostkę ser żółty. Do wydrążonych papryk dodawaj nadzienie, a na koniec możesz dodać plasterek sera. Na blachę wlej wodę z oliwą i ułóż gotowe papryki. piecz w temperaturze ok. 180°C przez 40 minut lub do momentu, aż zobaczysz, że papryki są miękkie.
Podawaj z ciepłym sosem pomidorowym.
_______________________________________________________________
Spodobał się artykuł? Uważasz, że inni powinni go przeczytać? Będzie mi miło, jeśli go udostępnisz lub skomentujesz,
dołączysz do mojego fanpage na Facebooku
dołączysz do obserwatorów na Instagramie
Może zainteresuje Cię jeszcze to:
Przyprawianie w kuchni wegańskiej i wegetariańskiej – poradnik dla początkujących i nie tylko
Nie wypełniałam jeszcze ziemniakami papryki. 🙂 Skłaniamy się ku mięsno-ryżowemu nadzieniu, ze szczyptą cebuli, czosnku i koniecznie natką pietruszki.
oo cos dla mnie mniam kocham paprykę:0 dzięki za przepis
Właśnie myślałam o tym, żeby zrobić paprykę nadziewaną. Z chęcią wypróbuję Twój przepis 🙂
Nadzienie przyznam, że bardzo ciekawe i jestem mega ciekawa smaku
Super przepis, muszę go koniecznie wypróbować